Atatürk : Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar.
Bafra Genç İş Adamları Derneği Logo

Alper GÜNGÖR

Bafra Giad Yönetim Kurulu Başkanı

- Başkanın Mesajı
Başkan Mesajı

Samsun'un Bafra ilçesinde kurulan Bafra Genç İşadamları Derneği (BAFRA GİAD)basına tanıtıldı.


Samsun’un Bafra ilçesinde kurulan Bafra Genç İşadamları Derneği (BAFRA GİAD)basına tanıtıldı.

Kızılay İş Merkezindeki dernek binasında toplanan BAFRA GİAD Yönetim Kurulu üyeleri derneğin kuruluş amacı ve yapacağı faaliyetler hakkında bilgi verdi.

BAFRA GİAD Yönetim Kurulu adına konuşan Başkan Yavuz Selim Muratoğlu, “Sivil toplum kuruluşlarının ülkemizin çağdaşlaşması ve demokratikleşmesinde çok kritik roller üstlenmesi gerektiğine inanıyoruz. Buradan yola çıkarak, bizler Bafra’mızda ve bölgemizde, gördüğümüz aksaklıkları yetkililerle paylaşarak çözüm aramak ve geliştirilebilir projelere katkı koymak suretiyle, gelecek nesillere iyi bir miras bırakmak için Bafra Genç İşadamları Derneği’ni kurduk.” dedi.

“Faaliyet planımızın önemli bir bölümünü toplumsal sorumluluk projelerine ve Bafra için kalkınma projelerine ayırdık.” diyen Yavuz Muratoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Üye odaklı projeler ve kurumsal ilişkilerin geliştirilmesine yönelik projelerle birlikte oldukça yüklü bir gündemimiz var. Yerel, ulusal ve uluslararası mesleki ve sivil toplum kuruluşları ile ilişkilerin geliştirilmesi, proje ve hedefler bazında işbirliklerinin arttırılması, üniversiteler ve araştırma kurumları ile yoğun işbirliği de özel önem verdiğimiz konular arasında yer alıyor.”

“Gönüllü kuruluşların asıl sermayesinin üyelerinin aktif katkıları ile ortaya koydukları emek ve harcadıkları zaman olduğunun bilincinde olduklarını ifade eden Muratoğlu, “BAFRA GIAD, bu açıdan çok büyük bir potansiyele sahiptir. Bizim amacımız üyelere dönük oluşturduğumuz projeler aracılığıyla bu potansiyeli en etkin şekilde hayata geçirmektir. Bu süreçte, toplumun çeşitli sorunlarına duyarlılık, yaşadığımız kentin ve ülkenin sorunlarına sahip çıkmak ve çözümler üretmek, üyelerimizin bireysel ve kurumsal gelişimlerine katkıda bulunacak çalışmalar yapmak temel hedeflerimiz arasında olacaktır. Bize düşen görev, söyleyecek bir sözü, ayıracak zamanı olan her üyemize komisyonlarda, çalışma gruplarında ve projelerde özgür ve rahat bir çalışma ortamını hazırlamaktır.” şeklinde konuştu.

Yavuz Muratoğlu son olarak şu sözleri söyledi: “Gençliğin dinamizmini, yaratıcılığını ve üretkenliğini ülke sevgisi ile işadamı bakış açısıyla bir araya getirerek, hepimizin gururla üyesi olduğu Bafra Genç İşadamları Derneği, gücünü katlayarak büyütecek ve yarınlara umut olmak için çalışacaktır”


Okunma Sayısı : 1221