Atatürk : Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar.
Bafra Genç İş Adamları Derneği Logo

Alper GÜNGÖR

Bafra Giad Yönetim Kurulu Başkanı

- Başkanın Mesajı
Başkan Mesajı

Bafra Genç İşadamları Derneği (Bafra Giad)

Çetinkaya Beldesinde bulunan İMKB Şehit Erol Haspolat Yatılı İlköğretim Bölge Okulunda (YİBO) öğrenim gören 101 öğrenciye kışlık giysi ve ayakkabı, bot desteğinde bulundu.


Bafra Genç İşadamları Derneği (Bafra Giad), Çetinkaya Beldesinde bulunan İMKB Şehit Erol Haspolat Yatılı İlköğretim Bölge Okulunda (YİBO) öğrenim gören 101 öğrenciye kışlık giysi ve ayakkabı, bot desteğinde bulundu.

Bafra Kaymakamı Ali Katırcı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Yayla’nın da katıldığı etkinlik için okul salonunda bir program düzenlendi.
Programda için Çetinkaya İMKB Şehit Erol Haspolat Yatılı Bölge İlköğretim Okulu Müdürü İsmail Koparan ve Bafra İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Yayla okul hakkında kaymakam Katırcı’ya bilgi verdi.

Yardım malzemesi dağıtım programında konuşan Bafra Kaymakamı Ali Katırcı, “Bafra Giad’ın bu projesini çok anlamlı bulduk. Çetinkaya İMKB Şehit Erol Haspolat YİBO’da okuyan 101 minik öğrencimize hediyelerini getirdik. Bu tür çalışmaları belli aralıklarla sürdüreceğiz. Bu öğrencilerimiz devletimizin güvencesi altındadırlar. YİBO’da eğitim-öğretim gören öğrencilerimiz ailelerinden ayrı olabilirler. Fakat Devletimizin Kurumları her zaman onların yanındadır. Bafra GİAD’a bu anlamlı desteklerinden dolayı teşekkür ederim.’’ dedi.

Bafra GİAD Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Selim Muratoğlu, ’’Bafra GİAD olarak tüm Yönetim Kurulu ve üye arkadaşlarımız ile birlikte Dernek olarak Bafra ve bölgesinde örnek oluşturmaya çalışıyoruz. Onun içinde projeler üretiyoruz.  Çetinkaya İMKB Şehit Erol Haspolat YİBO’da okuyan minik gönüllere, öğrenci kardeşlerimize destek olmak istedik. 101 öğrenciye kışlık giysi ve ayakkabı desteği sağladık. Bu öğrencilerimiz artık bizim birer kardeşimiz olmuşlardır. Bundan sonra da her türlü desteğimiz sürecektir. Bizler onlardan sadece bir söz almak istiyoruz. Çok çalışsınlar, Bafra’mıza, ailelerine ve Türkiye’mize örnek birer kişi olsunlar. Türkiye’mizin geleceğini oluştursunlar. Başarıları daim olsun.’’ şeklinde konuştu.

Program esnasında öğrencilerle okulun önünde toplu halde çekilen anı fotoğrafı sırasında Çetinkaya İMKB Şehit Erol Haspolat YİBO Görsel Sanatlar Öğretmeni Nuriddin Çelenk, Bafra Kaymakamı Ali Katırcı’ya sürpriz yaparak kara kalem çalışması resmini hediye etti.
Konuşmalardan sonra ise Bafra Kaymakamı Ali Katırcı, Eşi Hacer Katırcı, Çetinkaya Belediye Başkanı Hadi Sezer, Bafra İlçe Jandarma Komutanı Jnd. Bnb. Serdal Şahin,  Bafra GİAD Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Selim Muratoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri, eşleri, Bafra protokolü ve eşleri tarafından öğrencilere hediyeleri verildi.

Yardım dağıtım programına ayrıca Bafra Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü Necmettin Özel, Bafra İlçe Özel İdare Müdürü Yakup Tulum ile okul idarecileri, okul öğretmenleri ile çok sayıda öğrenci katıldı. YİBO’daki programdan sonra ise Bafra Kaymakamı Ali Katırcı ve Eşi’nin daveti üzerine Bafra Öğretmenevi ve ASO’da öğrencilere Bafra Pidesi İkramında bulunuldu. İkram sırasında ise Bafra İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Yayla, Bafra Öğretmenevi ve ASO Müdürü Veysel Kırcalı, Müdür Yardımcıları Çoşkun Kurd, Reşit Çelenk öğrencilerle yakından ilgilenerek ilgilerini esirgemediler.

Yemekten sonra ise Bafra Belediyesi Cep Sineması İşletmecisi Süleyman Göksel bir jest yaparak 101 YİBO Öğrencisi ve Okul İdarecileri, öğretmenlerine ücretsiz ‘’Anadolu Kartalları’’ filmini seyrettirdi.
Öğrenciler ise yapılan tüm desteğe sonsuz teşekkürlerini sunarken, öğrencilerin gözlerinden ise mutlulukları okunuyordu.

Resimler İçin Tıklayınız..
Okunma Sayısı : 2058